Ročník 2021 Jaro

Montes Ferrei 2021 zúčtování.

Ve dnech 15. – 16. 5. 2021 se uskutečnil druhý ročník Montes Ferrei závodu, který někteří jedou nadoraz a jiní jako kukačku po krajině a pak ti, kteří to jdou prostě zkusit. 

Letošní ročník byl rozšířen na dvě trasy, na delší 270 km a kratší 150 km. Další novinkou byla kategorie běžci na 150 km trase.Na dvoře hlineckého pivovaru Rychtář se v 6 h ráno na startu dlouhé trasy seřadilo 67 bojovníků a bojovnic. O hodinu později, ze stejného místa vyrazilo projetím pod obloukem Superior 48 účastníků a účastnic na krátkou trasu. Počasí první hodiny vyloženě přálo. Vycházející slunce na úvodních vrcholcích kouzlilo po krajině i po tvářích účastníků. V Toulovcových maštalích ale přišla první várka krup a vody. Od této chvíle střídal liják kroupy a zataženou oblohu. Příděl vody byl obrovský. Už tak náročnou trať proměnil spolu s těžební činností v extrémně těžkou.Tato situace měla za následek tenčící se řady účastníků.Po překonání všech nástrah trati, počasí a pohoří Železných hor projelo pod cílovým obloukem Rock Machine 50% startujících. 

Vítěz na dlouhé trase obhájil své loňské vítězství. Štěpán Aubrech zdolal trať za 21h 50 minut. S krátkou tratí se nejrychleji porval Křenda za 11 h 38 minut. Ale vítěz byl, každý kdo si to užil.

Přesný výsledky, kdo za kolik zajel, se dají vyčíst z záložek „Kontrolní body K a D“. Bohužel jsou neúplné, protože zápis pořadí byl postaven na odesílání SMS účastníků, spousty sms nedorazilo. 

Přes bahenní útrapy byla na všech tvářích v cíli, i na těch co ukončily mimo cíl, vidět spokojenost. Ukázka několika emailů co dorazilo spolu fotkami z trati.:

„Děkuji za pěkný závod, moc se mi to líbilo a rád přijedu příští rok zase.“

„Díky za skvělou organizaci a za dobrodružství, které budu mít v paměti ještě dlouho. Byl to můj první závod a zkusil jsem si sáhnout hodně hluboko do zásob sil Bylo to těžké, ale vzpomínat se na to bude skvěle.

„Bylo to super a zpětně po odpočinku i to počasí vlastně vyšlo „Budu se těšit na příští ročník. Snad se zase o kousek posunu v odbourání strachu ze sjezdů v terénu a rychlosti na silnici Mám na to rok Ať to šlape nejen na kole „

„Ahoj Ondro. Chceme ti s Matyášem poděkovat za skvělej závod. Jezdíme pravidelně 24hodinovky, ale tohle bylo trochu z jiného soudku. Já si to užil i navzdory špatnému počasí. Chtěli jsme se rozloučit, ale byl jsi odjetý. Nevím jak Matyáš, ale já se příští rok rád ukážu.“

Za pořadatele děkuji Všem, kteří nám pomohli, všem kteří se v této době postavili na start a všem partnerům, bez kterých by to nešlo. Tak příští rok v květnu nebo možná už letos na podzim na gravel verzi.

Díky Všem Ondřej

Na tomto odkazu jsou umístěny fotky. Myslím, že sekce účastnické, je velmi zajímavá.

https://www.rajce.net/a18290784

cs_CZCZ